Evening Primrose Oil

Spastroje

Vaji i aguiliçës përdoret si burim i acideve yndyrore esenciale. Si e tillë, gjen përdorim në sindromin premenstrual (PMS), simptomet e menopauzës, artrit dhe ëjnjte. Për shkak se përmban acidin gama linoleik si acid yndyror omega-3, vaji i aguiliçës përdoret edhe në lehtësimin e shenjave dhe simptomave të sëmundjeve kronike inflamatore të lëkurës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
-Dëmtime nervore të shkaktuara nga diabeti: përdorimi I vajit të aguiliçës për 6-12 muaj përmirëson simptomat e dëmtimeve nervore të shkaktuara nga diabeti.
– Osteoporoza: përdorimi I vajit të aguiliçës në shoqerim me vaj peshku dhe kalcium zvogëlon humbjen e masës dhe densitetin e eshtrave te pacientët e moshuar me osteoporozë.
-Ekzemë (dermatitit atopik)
-Sindromi premenstrual (PMS)- për shkak se vajit të aguiliçës është i pasur me acid linoleik dhe acid gama linoleic ka treguar efektivitet në lehtësimin e dhimbjeve gjatë PMS.
-Lehtëson dhimbjen e gjinjëve gjatë menstruacioneve.

PËRBËRËSIT
Vaj aguliçe , kapsula: xhelatinë, glicerinë, ujë.

* GLA – Gama acid linolenik është acid yndyror i omega-6.
Vajra botanik të pasuruar me GLA kanë aftësi për të lehtësuar shenjat dhe simptomat e disa sëmundjeve kronike inflamatore të lëkurës.

PËRDORIMI
Të përdoret 1 kapsull në ditë. Të merren me ushqim.

KUJDES
Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme ose mënyrë jetese të shëndetshme. Mbani larg fëmijëve. Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar.

RUAJTJA
Të ruhet në temperature dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Doza

1300mg, 500mg

Qëllimi

Shëndeti I grave

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Evening Primrose Oil”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *