Eucerin UreaRepair Plus Losion 5% Urea

Spastroje

• Locion trupi për lëkurë të thatë dhe të ashpër
• Lehtësim i menjëhershëm + 48h i thatë i lëkurës
• Me Ure + Ceramide dhe FNL*

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Lehtësim i menjëhershëm nga simptomat tipike të lëkurës së thatë, siç është lëkura e ashpër dhe ndjenja e shtrëngimit.
Ja kompenson lagështinë dhe e forcon barrierën natyrale të lëkurës.
Lëkura qetësohet dhe shtyhet shfaqja e simptomave.

• Për kujdes të përditshëm të lëkurës së thatë, shumë të thatë dhe të ashpër.
• Formulim i cili nuk është i yndyrshëm dhe i cili përthithet shpejtë nga lëkura.
• Kujdes plotësues të sëmundjet e ndryshme të lëkurës. I përshtatshëm për personat me diabet.

Efektet e aplikimit:
• Lëkura është sërish e këndshëme, e butë dhe elastike.
• Lehtësim i menjëhershëm i simptomave të lëkurës së thatë.
• Lëkura qetësohet dhe shtyhet shfaqja e simptomave.
• Formulimi me keramide e forcon barrierën natyrale të lëkurës dhe parandalon humbjen e mëtejshme të ujit.
• Formulimi me ure dhe FNL e rritë aftësinë e lëkurës për ta lidhë ujin, gjë që çon në rritje të lagështisë së lëkurës.

Pa parfum dhe ngjyrë.
Efikasiteti dhe toleranca e mirë janë të vërtetuara me hulumtime klinike te personat me lëkurë shumë të thatë, madje edhe me lëkurë të sëmurë.
*FNL = faktori natyral i lagështisë

PËRDORIMI
Masazhoni butësisht losionin në lëkurën tuaj derisa të thithet plotësisht.
Aplikoni aq shpesh sa kërkohet.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri në 250C.

PAKETIMI
250 ml

Informacion shtesë

Sasia

250ml 10%, 250ml 5%

Forma Farmaceutike

Losion

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin UreaRepair Plus Losion 5% Urea”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *