Eucerin UreaRepair 5% Hand Cream

Spastroje

• Krem për duar për lëkurë të thatë dhe të ashpër.
Ure + Ceramide dhe FNL
Lehtësim i menjëhershëm + 48h për duar shumë të thata.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kujdes themelor, ditor për lëkurën me Dermatit Atopik
Një locion i pasur trupi për lëkurë të thatë, të irrituar dhe kruarje
Zgjat periudhën midis ndezjeve
Një locion trupi për përdorim të përditshëm me Likokalkon A dhe Ceramide për t’u kujdesur për lëkurën atopike
Lehtësim i menjëhershëm për lëkurën e duarve të thata dhe jashtëzakonisht të thata.

Rikthen ndjenjën e butësisë së tyre për një kohë të gjatë, kompenson lagështinë dhe forcon barrierën natyrore të lëkurës. Një formulim jo i yndyrshëm që absorbohet shpejt nga lëkura.
Për kujdesin e përditshëm të lëkurës së duarve të thatë, jashtëzakonisht të thatë dhe të ashpër. Gjithashtu për personat të cilët janë në kontakt të shpeshtë me ujë. I përshtatshëm për të moshuarit dhe ata me kserozë, diabet, psoriazë.
Efektet e aplikimit:
– Lëkura është përsëri e këndshme, e butë dhe elastike.
– Rritja e lagështisë së lëkurës dhe parandalimi i humbjes së mëtejshme të së njëjtës.
– Pengesa natyrore e lëkurës është më e fortë.
– Çlirimi i menjëhershëm nga simptomat e lëkurës së thatë. Lëkura qetësohet dhe kthimi i simptomave vonohet.

Pa parfum dhe ngjyra.
Efikasiteti dhe toleranca e mirë janë konfirmuar nga provat klinike.
* FNL = faktori natyral i lagështisë
PËRDORIMI
Vendosni kremin sa herë që është e nevojshme me një masazh të butë derisa lëkura ta thithë atë plotësisht.
Pa parfum dhe ngjyra.
RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri 25°C.

PAKETIMI
75 ml

Informacion shtesë

Sasia

75ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për duart dhe thonjtë

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin UreaRepair 5% Hand Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *