Eucerin Urea Repair Plus 10%

Spastroje

• Krem për këmbë për lëkurë të thatë dhe të ashpër
• Lehtësim i menjëhershëm + 48h i thatë i lëkurës
• Lëmon kallot dhe thembrat e trashura
Ure + Ceramide dhe FNL*
Lehtësim i menjëhershëm + 48h për këmbë shumë të thata dhe të ashpra.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Lehtësim i menjëhershëm për lëkurën e thatë dhe shumë të thatë, të ashpër të shputave.
Ju kthen ndjenjën e butësisë për kohë të gjatë.

Formulim i cili nuk është i yndyrshëm dhe i cili përthithet shpejtë nga lëkura.
I përshtatshëm për personat e moshuar dhe për ata me kserozë, diabet, psoriazë.

Efektet e aplikimit:
– Lëkura është sërish e butë. Kallot dhe trashjet si pasojë e shtypjes, zvogëlohen.
– Rritet lagështia e lëkurës dhe forcohet barriera natyrale e lëkurës.
– Lehtësim i menjëhershëm nga simptomat e lëkurës së thatë. Lëkura qetësohet dhe shtyhet shfaqja e simptomave.

Pa parfum dhe ngjyrë.
Efikasiteti dhe toleranca e mirë janë të vërtetuara me hulumtime klinike.
*FNL = faktori natyral i lagështisë.

PËRDORIMI
Kremi duhet të aplikohet rregullisht në shputa të pastra dhe të thata, përmes fërkimit të lehtë, posaçërisht në thembra, derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri në 250C.
PAKETIMI
100 ml

Informacion shtesë

Sasia

100ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për këmbët

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Urea Repair Plus 10%”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *