Eucerin Sun Spray Transparent Protect 30+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën
• Teknologji spektrale e avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Mbrojtje shumë e lartë SPF 30+ + UVA
• Mbrojtje për lëkurën e ndjeshme
• Teknologji spektrale e avancuar
• Mbron lëkurën e ndjeshme dhe të yndyrshme nga dëmtimi i shkaktuar nga ekspozimi në diell
• Tenin nuk e bën të shkëlqyer por mat
• Rezistent ndaj ujit dhe pa parfum
• Të tundet mirë para përdorimit

Eucerin Fluid për mbrojtje të fytyrës nga dielli SPF 30+
E mbron lëkurën e ndjeshme dhe të yndyrshme nga dëmtimi i shkaktuar nga ekspozimi në diell. E matifikon lëkurën e fytyrës. Tolerancë shumë e mirë të lëkura e ndjeshme dhe te lëkura me tendencë për akne.
Eucerin me TEKNOLOGJI SPEKTRALE TË AVANCUAR i kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkonin A i cili i neutralizon radikalet e lira. Acidi gliceritinik i mbështet mekanizmat ekzistues të rigjenerimit të ADN-së në lëkurë.
PËRDORIMI
TË TUNDET MIRË PARA PËRDORIMIT!
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell. Të shmanget kontakti direkt me sytë. Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

150ml, 200ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Fluid, Krem, Krem-Xhel, Losion, Sprej

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Faktori mbrojtës

25, 30, 50

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës, Të ndjeshme, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Spray Transparent Protect 30+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *