Eucerin Sun Losion Protect 50+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën
• Teknologji spektrale e avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ + UVA
• Teknologji spektrale e avancuar
• E qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme nga dëmtimi i shkaktuar nga ekspozimi në diell
• Përthithet shpejtë, e len një ndjenjë të këndshme në lëkurë, rezistente ndaj ujit

Inovacioni Eucerin te mbrojtja nga dielli:
Rrezet UV janë shkaktarët kryesor të dëmtimi i lëkurës i nxitur nga rrezatimi në diell. Përveç rrezeve UV, edhe drita e dukshme me energji të lartë çon në zhvillim të radikaleve të lira dhe ndikim shtesë të dëmshëm në lëkurë. Eucerin me TEKNOLOGJI SPEKTRALE TË AVANCUAR i kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkonin A i cili i neutralizon radikalet e lira të induktuara nga rrezet UV dhe ato të dukshme me energji të lartë.
Pa njolla pas larjes: intensiteti i njollave në rroba të shkaktuara nga mbetja e produktit për mbrojtje nga dielli, bie pas larjes.
• E qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme nga dëmtimi i shkaktuar nga ekspozimi në diell.
• Formulim i lehtë që përthithet shpejtë nga lëkura, e len një ndjenjë të këndshme në lëkurë.
• Rezistent ndaj ujit.

Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë dëshmuar tolerancën shumë të mirë te lëkura e ndjeshme, madje edhe te dermatiti atopik.
PËRDORIMI
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell.
Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.
PAKETIMI
150 ml

Informacion shtesë

Sasia

150ml, 200ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Fluid, Krem, Krem-Xhel, Losion, Sprej

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Faktori mbrojtës

25, 30, 50

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës, Të ndjeshme, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Losion Protect 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *