Eucerin Sun Fluid Pigment Protect Spf 50+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën
• Teknologji Spektrale e Avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Mbrojtje e lartë SPF 50+ + UVA.
TEKNOLOGJI E AVANCUAR SPEKTRALE
Parandalon shfaqjen e hiperpigmentimit nën ndikimin e rrezeve të diellit.
Në mënyrë efikase zvogëlon intensitetin e njollave të errëta dhe paraqitjen e sërishme të tyre.

Risia e Eucerin për mbrojtje nga dielli:
Rrezet UV janë shkaktari kryesorë i dëmtimit të lëkurës të shkaktuara nga rrezatimi diellor. Përveç rrezeve UV, edhe drita e dukshme me energji të lartë gjithashtu çon deri te krijimi i radikaleve të lira dhe një efekti shtesë të dëmshëm në lëkurë. Eucerin SUN me TEKNOLOGJI TË AVANCUAR SPEKTRALE kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkon A i cili neutralizon radikalet e lira të indukuara me UV dhe dritë të dukshme me energji të lartë.
Për më tepër, rrezatimi UV dhe drita e dukshme me energji të lartë indukton hiperpigmentimin siç janë njollat e errëta. Formulimi me SPF50+ shumë të lartë dhe Tiamidolom të patentuar, parandjalojnë shfaqjen e hiperpigmentimit nën ndikimin e rrezeve të diellit. Tiamidol vepron në rrënjën e krijimit të hiperpigmentimit, në mënyrë efikase zvogëlon intensitetin e njollave të errëta dhe parandalon paraqitjen e sërishme të tyre. Siguron përmirësim të dukshëm, me kalimin e kohës dhe me përdorim të rregullt.
Për lëkurë rrezatuese.
Teksturë e lehtë dhe e këndshme, e pa yndyrshme dhe jo ngjitëse.
Përthithet shpejtë.
Jokomedogjene, e përshtatshme si bazë për grim.
E testuar në ambient të lagësht.

Studimet klinike dhe dermatologjike komfirmojnë tolerancë shumë të mirë në lëkurë të ndjeshme.

PËRDORIMI
Aplikoni kremin në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell, ri-aplikojenio rregullisht, veçanërisht pas notit, djersitjes dhe fshierjes me peshqir në mënyrë që të rikthehet mbrojtja origjinale. Përdorni maksimalisht deri në 4 aplikime produktin me tiamidolom gjatë ditës. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Shmangni ekspozimin e tepërt në diell edhe kur përdorni produktin për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi i tepërt në diell paraqet rrezik për shëndetin. Shmangni kontaktin me sy. Pas aplikimit, pritni që lëkura ta përthithë kremin para se të visheni dhe të shmangni kontaktin e drejtëpërdrejtë me roba në mënyrë që të shmangni paraqitjen e njolalve të verdha në roba.

KUJDES
Shmangni kontaktin me sy.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri në 25°C.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Fluid

Faktori mbrojtës

50

Mosha

Të rritur

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Fluid Pigment Protect Spf 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *