Eucerin Sun Fluid Photoaging Control Spf 30 +

Spastroje

• Mbrojtje e lartë nga dielli për fytyrën dhe dekoltenë
• Teknologji Spektrale e Avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Mbrojtje e lartë SPF 30 + UVA.
Ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës nga veprimi i rrezeve të dielli.t
Dukshëm i pakëson rrudhat.
Pa parfum.

Inovacioni Eucerin te mbrojtja nga dielli:
Rrezet UV janë shkaktarët kryesor të dëmtimit të lëkurës i nxitur nga rrezatimi në diell. Përveç rrezeve UV, edhe drita e dukshme me energji të lartë çon në zhvillim të radikaleve të lira dhe ndikim shtesë të dëmshëm në lëkurë. Eucerin me TEKNOLOGJI SPEKTRALE TË AVANCUAR i kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkonin A i cili i neutralizon radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet UV dhe ato të dukshme me energji të lartë.
Formulimi me acid hialuronik me zinxhir të gjatë dhe të shkurtër dukshëm i redukton rrudhat në fytyrë dhe dekolte.
Ndihmon në parandalimin e plakjes së lëkurës nën ndikimin e rrezeve të diellit.
Dukshëm i redukton rrudhat në fytyrë dhe dekolte.
E përmirëson dukjen e lëkurës.
Hidraton në mënyrë intensive.
Me teksturë këndshëm të lehtë, i payndyrshëm, i pa ngjitshëm.
Përthithet shpejtë.
Jo komedogjen, i përshtatshëm si bazë për makijazh.
I testuar në kushte klimatike të lagështa.
Pa parfum.
Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë dëshmuar tolerancën shumë të mirë te lëkura e ndjeshme.

PËRDORIMI
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell.
Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat pasi që është e mundshme shfaqja e njollave të verdha në rroba.

KUJDES
Të shmanget kontakti me sytë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Fluid

Faktori mbrojtës

30

Mosha

Të rritur

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Fluid Photoaging Control Spf 30 +”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *