Eucerin Sun Crème Teinted Photoaging Control Spf 50+ Fair

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli SPF 50+ + UVA
• Sun CC krem i tonuar me nuancë të errët
• Me acid hialuronik
• Ndihmon në parandalimin e plakjes së shkaktuar nga rrezatimi diellor
• Dukshëm i pakëson shenjat e plakjes
• Lëkurës i jep ten natyralisht të njëtrajtshëm

Përshkrim

“PËRSHKRIMI
E mbron lëkurën nga dëmtimi i induktuar nga rrezatimi diellor.
Ndihmon në parandalimin e fotoplakjes.
Aty për aty e bën tenin të njëtrajtshëm dhe dukshëm i redukton shenjat e plakjes siç janë linjat e holla dhe hiperpigmentimi.
Dukshëm e përmirëson gjendjen e lëkurës.
Me teksturë këndshëm të lehtë, formulim jo i yndyrshëm dhe jo i ngjitshëm.
Nuk është komedogjen.
I testuar në kushte klimatike të lagështa.
Pa parfum.

Inovacioni Eucerin në mbrojtjen nga diellli:
Eucerin me TEKNOLOGJI SPEKTRALE TË AVANCUAR i kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkonin A i cili i neutralizon radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet UV dhe ato të dukshme me energji të lartë.
Formulimi me acid hialuronik dhe pigmente minerale, aty për aty e bën tenin të njëtrajtshëm dhe dukshëm i pakëson shenjat e plakjes.

PËRDORIMI
Të tundet mirë para përdorimit. Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell. Të shmanget kontakti me sytë. Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.

KUJDES
Të shmanget kontakti me sytë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Krem

Faktori mbrojtës

50

Mosha

Të rritur

Nuanca

E hapur, E mbyllur

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Crème Teinted Photoaging Control Spf 50+ Fair”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *