Eucerin Sun Crème-Gel Sun Allergy Protect 25+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën
• Teknologji spektrale e avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Mbrojtje nga alergjia në diell
• Mbrojtje anti-oksiduese*
• SUN krem-xhel për fytyrë dhe trup
• Mbrojtje nga alergjia në diell dhe dëmtimi në lëkurë i shkaktuar nga rrezet e diellit
• Pa parfum dhe emulgator
• Formulim i payndyrshëm, i pa ngjitshëm dhe rezistent ndaj ujit

Inovacioni Eucerin te mbrojtja nga dielli:
Mbrojtja antioksiduese *: Antioksiduesi AGR (Alfa-glukozilrutinë) & Vitamina E neutralizojnë radikalet e lira, shakatarët kryesor për zhvillimin e alergjisë në diell.
• Mbrojtje mesatare UVA/UVB – spektër i gjerë i mbrojtjes dhe fotostabile
• Ndihmon në parandalimin e alergjisë në diell siç është erupsioni polimorfik në diell
• Pa parfum dhe emulgator ashtu që të zvogëlohet në minimum rreziku nga acarimi
• Me teksturë të këndshme, formulim i payndyrshëm, jo i pa ngjitshëm që përthithet shpejtë nga lëkura, rezistent ndaj ujit

Me studime klinike dhe dermatologjike është dëshmuar toleranca shumë e mirë te pacientët me alergji në diell siç është erupsioni polimorfik në diell.

PËRDORIMI
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell.
Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.

PAKETIMI
150 ml

Informacion shtesë

Sasia

150ml, 200ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Fluid, Krem, Krem-Xhel, Losion, Sprej

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Faktori mbrojtës

25, 30, 50

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës, Të ndjeshme, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Sun Crème-Gel Sun Allergy Protect 25+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *