Eucerin Q10 Active Day Cream For Dry Skin

Spastroje

Eucerin® Q10 produktet përmbajnë koenzimë Q10 e cila është normalisht e pranishme në lëkurë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Vepron kundër linjave të holla dhe rrudhave
• Me koenzimë Q10 dhe SPF15
• Pa paraben, parfum dhe alkool
• Bazë e shkëlqyeshëm për makijazh
• Nuk është komedogjen
Gjatë procesit të plakjes së lëkurës, zvogëlohet prodhimi i koenzimës Q10. Bie niveli energjetik dhe rritet numri i radikaleve të lira. Lëkura bëhet gjithnjë e më pak elastike dhe e fortë dhe fillojnë të shfaqen rrudhat.
Eucerin® Q10 produktet përmbajnë koenzimë Q10 e cila është normalisht e pranishme në lëkurë. Koenzima Q10 ka veprim të dyfishtë:
1. Ja kthen lëkurën energjinë, e përshpejton rigjenerimin e lëkurës dhe e zvogëlon thellësinë e rrudhave.
2. Vepron si antioksidues, e parandalon shfaqjen e rrudhave të reja dhe thellimin e rrudhave ekzistuese.
Formulimi i lehtë përmban koenzimë Q10 dhe UV filtra të cilat e mbrojnë lëkurën nga procesi i plakjes së parakohshme i nxitur nga dielli.
Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën e mirë në lëkurën e ndjeshme të fytyrës.
PËRDORIMI
Për herë të parë përdoruesve u rekomandohet të aplikojnë produktin në parakrahun e brendshëm dhe të vlerësojnë gjendjen e lëkurës për të paktën një ditë para se ta aplikojnë atë në fytyrë.
Vendoseni në mëngjes në lëkurën e pastruar mirë.
Vendoseni në fytyrë, qafë dhe dekolte (gjoks).
Butësisht masazhoni produktin në lëkurë.
Ndiqni me kremin e syve Eucerin Q10 ACTIVE.
Prisni pesë deri në dhjetë minuta para se të bëni make-up.

KUJDES
Të shmanget kontakti direkt i produktit me sytë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

15ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të ndjeshme, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Q10 Active Day Cream For Dry Skin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *