Eucerin pH5 Washlotion

Spastroje

Pastrues për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
I rekomanduar nga ana e shoqatës Gjermane për ndihmë personave me alergji të lëkurës
• Për fytyrë dhe trup
• Për pastrim posaçërisht të butë i cili nuk e thanë lëkurën.

Lëkurës së ndjeshme i nevojitet pastrim posaçërisht i butë. Eucerin pH5 Losioni mbrojtës për larje është i zhvilluar për nevojat e lëkurës së ndjeshme:
• Posaçërisht pastron butësisht dhe mbron nga tharja
• Formulim i cili shkumon pak
• I përshtatshëm të përdoret te lëkura me tendencë ndaj acarimeve – sapun jo alkalin
• Rekomandohet për pastrim të përditshëm të lëkurës së personave me tendencë ndaj alergjive (p.sh. në polen).

Eucerin pH5 Losioni mbrojtës për larje në mënyrë të dëshmuar e mbron funksionin barrierë të lëkurës duke ju falënderuar formulimit të posaçëm me bufer citrik dhe surfaktant të butë.
Rezultati: Lëkura juaj është e lëmuar dhe e butë në prekje dhe e mbrojtur nga tharja, madje edhe gjatë pastrimit të shpeshtë.
Me studime klinike është vërtetuar efikasiteti i shkëlqyeshëm dhe toleranca, madje edhe te lëkura e ndjeshme.
PËRDORIMI
Rekomandim: për rezultate më të mira, të përdoret çdo ditë i kombinuar me Eucerin pH5 losionin mbrojtës.

PAKETIMI
200ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml

Forma Farmaceutike

Losion

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Banjë & Trup

Lloji i lëkurës

Të thatë dhe të ndjeshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin pH5 Washlotion”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *