Eucerin pH5 Soap

Spastroje

• Lëkura ndihet e lëmuar dhe e butë, madje edhe me larje të shpeshtë
• I përshtatshëm për lëkurën të prirur ndaj alergjive të tipit 1 (p.sh. ethet e kashtës)
• Mbron mikrobiomën e vetë lëkurës me pastrim të butë
Pastrim i butë për lëkurë të butë dhe të butë
Një shirit i butë për pastrimin e duarve dhe trupit që ruan qëndrueshmërinë natyrore të lëkurës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• E ruan rezistencën e lëkurës
• Sistem pH buferik
• E ripërtërinë mbrojtjen natyrale të lëkurës
• Pastron butësisht dhe e ruan rezistencën e lëkurës nga shkaktarët mjedisor

Lëkura e thatë e ndjeshme lehtë acarohet nga shkaktarët e mjedisit të jashtëm dhe në këtë mënyrë bëhet edhe më e ndjeshme. Prandaj nevojitet më shumë se pastrues i butë ashtu që të ruhet rezistenca e saj.
Sistemi pH buferik
Formulimi me vlerë optimale të pH e kthen mbrojtjen natyrale dhe e ruan rezistencën e lëkurës.
Efekti: lëkura është e pastruar butësisht, me aftësi mbrojtëse të ruajtur nga shkaktarët e mjedisit të jashtëm.
• Për larje të përditshme të fytyrës dhe trupit, madje edhe te lëkura e cila është intolerante në sapun
• Lëkura është e lëmuar, e butë dhe e mbrojtur nga tharja, madje edhe gjatë larjes së shpeshtë
Studimet klinike dhe dermatologjike e vërtetojnë efikasitetin shumë të mirë dhe tolerancën te lëkura e ndjeshme, e thatë e madje edhe te ajo problematike.

PËRDORIMI
Për larje të shpeshtë të fytyrës, duarve dhe trupit.
Për rezultate më të mira, përdorni në kombinim me një produkt kujdesi hidratues nga diapazoni Eucerin pH5.

PAKETIMI
100g

Informacion shtesë

Sasia

100g

Forma Farmaceutike

Sapun

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Banjë & Trup

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin pH5 Soap”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *