Eucerin pH5 Cream

Spastroje

• Jep lagështim afatgjatë
• Rikthen mbrojtjen natyrore të lëkurës
• Thithet shpejt

Ul ndjeshmërinë e lëkurës
Një krem i butë, por efektiv për fytyrën dhe trupin që e bën lëkurën më elastike dhe më pak të ndjeshme.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
I rekomanduar nga ana e shoqatës Gjermane për ndihmë personave me alergji të lëkurës
– E aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës
– Hidratim 24-orësh
Lëkurës së ndjeshme i nevojitet kujdesi i posaçëm. Eucerin pH5 kremi për fytyrë është i zhvilluar për nevojat e lëkurës së ndjeshme:
– I forcon aftësitë mbrojtëse të lëkurës
– Në mënyrë afatgjatë i ripërtërinë rezervat e ujit
– Rekomandohet për kujdes të përditshëm të lëkurës së ekspozuar në ndikim të alergjive (p.sh. në polen)
Eucerin pH5 Mbrojta enzimatike në mënyrë të vërtetuar i aktivizon mekanizmat mbrojtës në lëkurë. Duke ju falënderuar pranisë së buferit citrik pH5, pantenolit dhe glicerinës, i aktivizon enzimat e qenësishme të cilat e forcojnë mbështjellësin mbrojtës dhe e rregullojnë nivelin e ujit në te.
Studimet klinike vërtetojnë efikasitetin e shkëlqyeshëm dhe tolerancën në lëkurë.

PËRDORIMI
Përdorni si një krem të përditshëm për fytyrën ose aplikojeni çdo ditë në pjesët e lëkurës së ndjeshme të thatë në trupin tuaj.
Për rezultate më të mira, përdorni në kombinim me pastruesin e duhur për fytyrën ose trupin Eucerin.

PAKETIMI
75 ml

Informacion shtesë

Sasia

75ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të thatë dhe të ndjeshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin pH5 Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *