Eucerin Hyaluron Filler Day Cream Dry Skin

Spastroje

• Krem dite anti-plakje me Acid Hialuronik
• Për lëkurë të thatë
• Redukton dukshëm vijat e holla dhe rrudhat për një pamje të rinuar

Krem dite anti-plakje për lëkurë të thate me mbrojtje UVB dhe UVA
Një krem dite që në mënyrë efektive pompon edhe rrudhat më të thella për një pamje të rinuar

Përshkrim

PËRSHKRIMI
I mbushë madje edhe rrudhat më të thella për dukje më rinore
SPF 15

Gjatë plakjes, sasia e acidit hialuronik në lëkurë bie gjë që shkakton formim të rrudhave dhe dukje të plakur.
Inovacioni:
1. Acidi hialuronik me masë molekulare të lartë vepron aty ku gjenden rrudhat e holla – në shtresat e sipërme të lëkurës
2. Acidi hialuronik me masë molekulare 40x më të vogël, depërton me thellë në lëkurë dhe aty ku zhvillohen rrudhat më të thella
3. Saponina glicinë e stimulon sintezën e acidit hialuronik thellë në lëkurë, aty ku formohen rrudhat e
thella.

Rezultati: I mbushë madje edhe rrudhat më të thella, për dukje më rinore.
Mbrojtja SPF 15+UVA në mënyrë efikase e parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës dhe thellimin edhe më të madh të rrudhave.
Me studime klinike dhe dermatologjike është dëshmuar toleranca dhe efikasiteti i mirë në lëkurë.

PËRDORIMI
Vendoseni në mëngjes në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar mirë.
Masazhoni butësisht në lëkurë.
Për rezultate më të mira, përdorni në kombinim me Eucerin Hyaluron-Filler Night, Eucerin Hyaluron-Filler Eye SPF15 dhe Eucerin Hyaluron-Filler Concentrate
Ndiqni me Eucerin Sun Fluid Photoaging Control SPF 50 kur nevojitet mbrojtje shtesë nga dielli.

˟në krahasim me Acidin Hialuronik me masë molekulare të lartë të cilin poashtu e përmban

KUJDES
Të shmanget kontakti direkt me sytë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri 25°C.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

15ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Hyaluron Filler Day Cream Dry Skin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *