Eucerin Hand Cream

Spastroje

• Jep hidratim afatgjatë
• Duart ndihen të lëmuara dhe të mbrojtura
• Ideale për duart e irrituara nga dezinfektuesi

Ul ndjeshmërinë e lëkurës
Një krem i butë por efektiv i duarve që rikthen mbrojtjen natyrore të lëkurës për mbrojtje dhe hidratim afatgjatë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Për lëkurë të thatë, të dëmtuar
• Me deksapantenol
• Nga dita në ditë e ripërtërinë aftësinë mbrojtëse natyrale të lëkurës
• Hidratim me veprim të gjatë 18 orësh për lëkurë të butë të mbrojtur të duarve

Lëkurës së ndjeshme i duhet kujdesi i posaçëm.
Eucerin pH5 kremi mbrojtës për duar është i zhvilluar posaçërisht për nevojat e lëkurës së thatë, të dëmtuar të duarve.
• E forcon aftësinë mbrojtëse natyrale të lëkurës
• Kremi për duar përmban 5% deksapantenol dhe i ripërtërinë mekanizmat mbrojtës në lëkurë
• Lëkura e përthithë shpejtë atë
• Është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm në lëkurë me tendencë ndaj alergjive (Tipi I p.sh. në polen)

Deksapantenoli ndihmon në ripërtëritjen e lëkurës dhe i mbështetë mekanizmat mbrojtës në lëkurë. E mbanë lëkurën të shëndoshë dhe elastike.
Rezultati: Lëkua e duarve është e butë dhe e mbrojtur nga dita në ditë.
Studimet klinike e vërtetojnë efikasitetin e shkëlqyeshëm dhe tolerancën në lëkurë.

PËRDORIMI
Aplikoni shpesh aq sa është e nevojshme.
Për rezultate më të mira, përdorni në kombinim me Eucerin pH5 Vaj për larjen e duarve.

PAKETIMI
75 ml

Informacion shtesë

Sasia

75ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Kujdesi për duart dhe thonjtë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për duart dhe thonjtë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Hand Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *