Eucerin DermoPure Mattifying

Spastroje

• 8 orë efekt anti-shkëlqim
• Redukton papastërtitë dhe pastron lëkurën
• Parandalon prodhimin e tepërt të sebumit
Lëkura e prirur për njolla
8 orë efekt anti-shkëlqim. Ndihmon në zvogëlimin e njollave dhe qetëson lëkurën.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
I dedikuar për lëkurë problematike.
I lehtëson parregullsitë dhe acarimet.
I siguron 8 orë pa shkëlqim të tepërt.
I testuar klinikisht.

Inovacioni:
1. Acidi salicilik vepron në mënyrë antibakteriale dhe si komedolitik, duke i zvogëluar në mënyrë efikase parregullsitë.
2. Likokalkoni A, nga esktrakti i jamballit, lehtëson acarimin dhe pakëson skuqjen.
3. Teknologjia e veçantë e dedikuar për lëkurë të yndyrshme, zvogëlon sekretimin e sebumit.
4. Grimcat matifikuese sigurojnë 8 orë pa shkëlqim të tepërt, pa i mbyllur poret.

Studimet klinike dhe dermatologjike kanë dëshmuar tolerancë të mirë dhe efikasitet te lëkura problematike. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme.

PËRDORIMI
Të aplikohet butësisht dhe njëtrajtësisht në lëkurë paraprakisht të pastruar mirë.
Studimet klinike dhe dermatologjike kanë dëshmuar tolerancë të mirë dhe efikasitet te lëkura problematike. I përshtatshëm edhe për lëkurën e ndjeshme.
KUJDES
I dedikuar për përdorim te të rriturit dhe fëmijët mbi moshën 8 vjeçare. Të shmanget kontakti me sytë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë nën 25°C.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Fluid

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të yndyrshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin DermoPure Mattifying”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *