Eucerin DermoCapillare Urea Shampo

Spastroje

• Shampon i butë
• Pastron dhe hidraton flokët duke qetësuar tharjen dhe kruarjet
• I përshtatshëm për Dermatitin Atopik ose Psoriazën

Shampon për lëkurën e kokës të thatë dhe e cila kruhet
Ideale për një skalp të thatë dhe kruajtës, ky shampon i butë pastron butësisht, hidraton dhe qetëson kruajtjen.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Rekomandohet te problemi i lëkurës së thatë të kokës e cila ndonjëherë kruhet si dhe si kujdes shtesë te dermatiti atopik. Formulimi i butë pa parfum nuk acaron dhe nuk e thanë lëkurën e kokës. E përshtatshme për fëmijët nga mosha tri vjeçare.
Shampon për lëkurë të thatë të kokës dhe për flokë të thatë.
Me 5% ure, laktat dhe polidokanol.
Pa parfum.
E qetëson lëkurën e kokës dhe e qetëson kruarjen.
E pakëson humbjen e lagështisë.

Efektet:
E përmirëson dukshëm gjendjen e lëkurës së kokës:
– Substancat e pranishme në mënyrë natyrale në lëkurë, urea dhe laktati, e parandalojnë humbjen e ujit.
– Polidokanoli e qetëson lëkurën e kokës dhe e qetëson kruarjen.
– Flokët bëhen të butë, të shëndoshë dhe të shkëlqyeshëm.

PËRDORIMI
Të fërkohet në flokë të lagët, të lihet të qëndrojë 1 minutë e pastaj të shpëlahet mirë. E përshtatshme për përdorim të përditshëm.

Me studime dermatologjike dhe klinike është dëshmuar efikasiteti dhe toleranca e mirë te personat me lëkurë të thatë, madje edhe te pacientët me dermatit atopik dhe psoriazë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri 25°C.

PAKETIMI
250 ml

Informacion shtesë

Sasia

250ml

Forma Farmaceutike

Shampon

Qëllimi

Mirëmbajtja e flokëve

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për flokët

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Të ndjeshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin DermoCapillare Urea Shampo”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *