Eucerin AtopiControl Losion

Spastroje

• Kujdes themelor, ditor për lëkurën me Dermatit Atopik
• Një locion i pasur trupi për lëkurë të thatë, të irrituar dhe kruarje
• Zgjat periudhën midis ndezjeve

Një locion trupi për përdorim të përditshëm me Likokalkon A dhe Ceramide për t’u kujdesur për lëkurën atopike
Qetëson kruarjen e lëkurës dhe zgjat periudhën e përsëritjes prapë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
12% Omega- acide yndyrore
+ Likokalkon A
E ushqen lëkurën e ashpër me tendencë ndaj acarimit
E lehtëson kruarjen
I përshtatshëm edhe për foshnjat
Pa parfum dhe paraben.

Eucerin AtopiControl losion për trup
• Për kujdesin e përditshëm të lëkurës së thatë, të plasaritur, me tendencë ndaj acarimit dhe kruarjes.
• Posaçërisht rekomandohet për kujdesin e lëkurës atopike të thatë
• Ashtu që të reduktohet në minimum rreziku nga acarimi dhe alergjitë, produkti nuk përmban paraben, parfum dhe ngjyra.
• Efikasiteti dhe toleranca e mirë janë të vërtetuara klinikisht te pacientët me dermatit atopik.
Eucerin AtopiControl losioni për trup përmban përbërës me origjinë bimore, Omega acide yndyrore me përqendrim të lartë (nga vaji i Lule Pranverës dhe farat e rrushit) dhe Likokalkon A (ekstrakt nga jamballi), e ripërtërinë lëkurën dhe e forcon barrierën natyrale dhe rezistencën e lëkurës. Me përdorim të rregullt përmirësohet dukshëm gjendja e lëkurës.
Rezultati: Losioni përthithet shpejtë, e hidraton lëkurën, e qetëson atë dhe e bën të butë. E pakëson kruarjen dhe ndjenjën e shtrëngimit. Lëkurën e bën të butë dhe të lëmueshme.
Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën e mirë në lëkurën atopike të thatë.
PËRDORIMI
Të aplikohet një deri dy herë në ditë apo aq shpesh sa të jetë e nevojshme. Rekomandohet që lëkura të lahet me përbërësin e butë për pastrim, Eucerin AtopiControl Vajin për dush.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri 25°C.
PAKETIMI
250 ml

Informacion shtesë

Sasia

250ml

Forma Farmaceutike

Losion

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin AtopiControl Losion”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *