Eucerin AtopiControl Intensive Hand Cream

Spastroje

• Për kujdesin e duarve
• E qetëson lëkurën e thatë, të acaruar dhe e pakëson kruarjen
• E përshtatshme për kujdesin e lëkurës së duarve të personave me tendencë ndaj atopisë dhe ekzemës

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Formulim i cili nuk është i yndyrshëm dhe i cili përthithet shpejtë nga lëkura .
Pa parfum.

Eucerin AtopiControl Acute Care kremi:
 Kujdes ditor për duar të lëmueshme dhe të buta.
 E pakëson ndjenjën e thatësisë dhe acarimit si rezultat i larjes së shpeshtë të duarve.
 E përshtatshëm për personat me dermatit atopik të duarve.

Inovacioni: Formulimi përmban koloide natyrale të tërshërës dhe likokalkon A të cilat e ushqejnë dhe e ripërtërijnë funksionin e barrierës së lëkurës duke e bërë lëkurën më rezistente. Me përdorim të rregullt, gjendja e lëkurës përmirësohet dukshëm.

Rezultati: Simptomat e lëkurës së thatë të acaruar, si plasaritja dhe kruarja, largohen. Duart janë të buta dhe të lëmueshme, pavarësisht larjes së shpeshtë.

Studimet klinike dhe dermatologjike kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën madje edhe në lëkurën e thatë atopike.
Pa paraben, parfum dhe ngjyra artificiale.

PËRDORIMI
Të aplikohet 1-2 herë në ditë apo sipas nevojës.

KUJDES
Paralajmërime rreth mundësisë së reaksionit alergjik: produkti përmban tërshërë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri 25°C.

PAKETIMI
75 ml

Informacion shtesë

Sasia

75ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për duart dhe thonjtë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin AtopiControl Intensive Hand Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *