Eucerin AtopiControl Cream

Spastroje

• Kujdesi bazë ditor për lëkurën me Dermatit Atopik
• Redukton skuqjen dhe kruajtjen
• Qetëson lëkurën

Redukton skuqjen dhe kruajtjen
Kujdes qetësues ditor i formuluar posaçërisht me Likokalkon A për lëkurën e fytyrës me Dermatit Atopik.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
12% Omega acide yndyrore + Likokalkon A.
E ushqen lëkurën e ashpër me tendencë ndaj acarimit.
E lehtëson kruarjen.
I përshtatshëm edhe për foshnjat .
Pa parfum dhe paraben.

Eucerin AtopiControl kremi për fytyrë:
• Për kujdesin e përditshëm të lëkurës së thatë, të plasaritur, me tendencë ndaj acarimit dhe kruarjes
• Posaçërisht rekomandohet për kujdesin e lëkurës atopike të thatë
• Mund të përdoret si bazë për makijazh
• E përshtatshme për personat që mbajnë thjerrëza kontakti
• Ashtu që të reduktohet në minimum rreziku nga irritimi dhe alergjitë, produkti nuk përmban paraben, parfum dhe ngjyra.

Eucerin AtopiControl kremi për fytyrë përmban përbërës me origjinë bimore, Omega acide yndyrore me përqendrim të lartë (nga vaji i Lule Pranverës dhe farat e rrushit) dhe Likokalkon A (ekstrakt nga jamballi), e ripërtërinë lëkurën dhe e forcon barrierën natyrale dhe rezistencën e lëkurës. Me përdorim të rregullt përmirësohet dukshëm gjendja e lëkurës.

Rezultati: Kremi përthithet mirë, e hidraton lëkurën, e qetëson atë dhe e bën të butë. E pakëson kruarjen dhe ndjenjën e shtrëngimit. Lëkurën e bën të butë dhe të lëmueshme.

Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën e mirë në lëkurën atopike të thatë.

PËRDORIMI
Të aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe qafë të pastruar mirë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri në 25°C.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin AtopiControl Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *