Eucerin 5% Urea Face Cream

Spastroje

Ky krem është për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë i cili menjëherë hidraton dhe qetëson lëkurën për t’i dhënë lëkurës një ndjesi të butë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Për lëkurë të thatë, shumë të thatë dhe të shtrënguar të fytyrës
* Krem hidratues i butë
* I kompenson agjentët lagështues natyral – urenë dhe laktatin
*Pa paraben.
Eucerin Kremi ditor me 5% ure i dedikohet:
* Kujdesit të përditshëm të lëkurës së thatë, shumë të thatë dhe të shtrënguar të fytyrës
* Kujdesit shtesë të lëkurës me tendencë ndaj ekzemës atopike dhe psoriazës
* E përshtatshme është edhe si bazë për makijazh
* Mund të përdoret pas rrojës
* Produkti nuk është i parfumuar dhe nuk përmban ngjyra dhe paraben me çka është zvogëluar rreziku nga zhvillimi i acarimeve dhe alergjive .

Efektet e aplikimit:
* Me konsistencë të lehtë, përthithet shpejtë nga lëkura
* Çon në përmirësim të hidratimit dhe e lehtëson ndjenjën e shtrëngimit
* Lëkura bëhet e lëmueshme dhe e butë.
Efikasiteti i lartë dhe toleranca e mirë janë të dëshmuara me studime klinike dhe dermatologjike dhe te personat me lëkurë shumë të thatë dhe të plakur.

PËRDORIMI
Kremi të aplikohet rregullisht në mëngjes në lëkurën e fytyrës të pastruar paraprakisht.
PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Losion

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin 5% Urea Face Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *