Ellova

Spastroje

EllOva është një shtesë ushqyese që mundëson marrjes e dozës ditore të rekomanduar të Mio-inositolit dhe acidit folik për të përgatitur trupin tuaj për një konceptim të shëndetshëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• EllOva® rikthen funksionin normal të vezoreve duke rritur ndjeshmërinë ndaj insulinës.
• EllOva® rrit ndjeshëm shanset për të mbetur shtatzënë duke rivendosur dhe mbajtur ciklet menstruale.
• EllOva® përmirëson cilësinë e cikleve të fekondimit in vitro (IVF) duke rritur numrin e oociteve me cilësi të lartë.

EllOva mund të merret deri në tremujorin e dytë të shtatzënisë.

PËRDORIMI
Doza e rekomanduar ditore e EllOva është 2 qese në ditë / 12 orë njëra nga tjetra dhe larg vaktit, të cilat hidhen direkt në gojë ose treten në ujë, për të paktën 3 muaj.

PËRBËRËSIT
Dy qese pluhur përmbajnë: 4 g Mio-inositol dhe 400 mcg acid folik (200% RDA*).
Përbërësit tjerë: lëndë holluese; dekstrinë misri, lëndë që përmirëson shijen: shije natyrale portokalli, rregullues i aciditetit: acid citrik, lëndë zbërthyese: dioksid silikoni, acid folik (acid petroilmonoglutaminik).

* Kompensim ditor i rekomanduar.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Një shtesë ushqyese nuk zëvendëson një dietë të shumëllojshme dhe të balancuar.

A ka Ellova efekte anësore?
Nuk pritet shfaqja e efekteve anësore nga përdorimi i Ellova. Studimet kanë treguar se Mio-inositol është i sigurt dhe tolerohet mirë, kur merret në dozën e rekomanduar tipike prej 4 g në ditë.

RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë të dhomës deri në 250 C.
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!

PAKETIMI
30 qese me pluhur

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Qese Pluhur

Qëllimi

Shëndeti I grave

Brendi

Bionika Pharmaceutical

Vitamina & Suplemente

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ellova”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *