DHEA 25mg

Spastroje

DHEA pretendojnë të ndihmojë me një sërë kushtesh, duke përfshirë mosfunksionimin seksual, lupusin, depresionin, pamjaftueshmërinë e veshkave, kancerin e qafës së mitrës, atrofinë e vaginës dhe humbjen e peshës. Disa hulumtime mbështesin përdorimin e tij.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Trupi juaj natyrshëm prodhon hormonin dehidroepiandrosteron (DHEA) në gjëndrën mbiveshkore. Nga ana tjetër, DHEA ndihmon në prodhimin e hormoneve të tjera, duke përfshirë testosteronin dhe estrogjenin. Nivelet natyrore të DHEA arrijnë kulmin në moshën e rritur të hershme dhe më pas ngadalë bien kur plakeni.

PËRBËRËSIT
Një kapsulë përmban 25 mg DHEA (dehidroepiandrosteron).
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë, stearat magnezi, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë ose siç rekomandohet nga mjeku juaj.

KUJDES
JO PËR PËRDORIM NGA INDIVIDË NËN MOSHËN 18 VJEÇ.
Mos e përdorni nëse jeni shtatzëne ose gjidhënëse. Nuk rekomandohet për gratë nën moshën 35 vjeç. Konsultohuni me një mjek ose një profesionist të licencuar, të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt nëse keni një histori familjare të kancerit të prostatës, zgjerimit të prostatës, sëmundjeve të zemrës, kolesterolit të ulët “të mirë” (HDL), ose nëse jeni duke përdorur ndonjë shtesë tjetër dietike, ilaç me recetë ose ilaç pa recetë. Mos e tejkaloni shërbimin e rekomanduar. Tejkalimi i shërbimit të rekomanduar mund të shkaktojë efekte serioze të dëmshme shëndetësore. Efektet e mundshme anësore përfshijnë aknet, rënien e flokëve, rritjen e flokëve në fytyrë (te gratë), agresivitetin, nervozizmin dhe rritjen e niveleve të estrogjenit. Ndërpreni përdorimin dhe thirrni një mjek ose profesionist të licencuar, të kualifikuar të kujdesit shëndetësor menjëherë nëse përjetoni rrahje të shpejta të zemrës, marramendje, vizion të paqartë ose simptoma të tjera të ngjashme.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Përforcues hormonal

Brendi

Swanson

Shëndeti seksual

Për femra dhe meshkuj

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “DHEA 25mg”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *