CoQ10

Spastroje

Për shkak të benefiteve që i jep organizmit shumë shpejtë është bërë suplementi më i popullarizuar në botën moderne. Prodhohet nga organizmi në sasi të vogla. Merr pjesë në prodhimin e ATP (adenosinë trifosfat) që është burimi kryesor i energjisë së qelizave në të gjithë organizmin. Mbështet aktivitetin antioksidant ndërsa ndihmon gjithashtu në ruajtjen e shëndetshme të niveleve të sheqerit në gjak. Promovon shëndetin kardiovaskular dhe nervor, atë të muskujve dhe qëndrushmërin fizike.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Për shkak të benefiteve që i jep organizmit shumë shpejtë është bërë suplementi më i popullarizuar në botën moderne. Prodhohet nga organizmi në sasi të vogla. Merr pjesë në prodhimin e ATP (adenosinë trifosfat) që është burimi kryesor i energjisë së qelizave në të gjithë organizmin. Mbështet aktivitetin antioksidant ndërsa ndihmon gjithashtu në ruajtjen e shëndetshme të niveleve të sheqerit në gjak. Promovon shëndetin kardiovaskular dhe nervor, atë të muskujve dhe qëndrushmërin fizike.

Rekomandohet për: ata që ndihen të lodhur, ndihmon në funksionimin normal të zemrës dhe të trurit,
mbron enët e gjakut, rritë sistemin imunitar, rekomandohet te sportistet.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 30 mg Koenzim Q-10.
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë, silicë, stearat magnezi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë një deri në tre herë në ditë me ushqim dhe ujë.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100, 60

Froma Farmaceutike

Kapsulë xhelatinoze

Doza

100mg, 30mg

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Antioksidantë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “CoQ10”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *