Cod Liver Oil & Vitamin AD

Spastroje

Cod liver Oil është ekstrakt i cili nxirret nga mëlçia e merlucit. Është burim i pasur i vitaminave esenciale A dhe D, si dhe omega 3 (EPA dhe DHA). Ndihmon te rastet me artrit reumatik. Studimet tregojnë se 1 gram cod liver oil në ditë në periudhë prej 3 muaj zvogëlon dhimbjen e nyjeve, ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare, ndihmon funksionet kognitive, të pamurit, parandalon degjenerimin makular, është vaj i shëndetshëm esencial për çdo qelizë. Ky vaj bën lëkurën të shkëlqej, rritë absorbimin e vitaminave dhe mineraleve në organizëm, forcon sistemin imunitar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Cod liver Oil është ekstrakt i cili nxirret nga mëlçia e merlucit. Është burim i pasur i vitaminave esenciale A dhe D, si dhe omega 3 (EPA dhe DHA). Ndihmon te rastet me artrit reumatik. Studimet tregojnë se 1 gram cod liver oil në ditë në periudhë prej 3 muaj zvogëlon dhimbjen e nyjeve, ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare, ndihmon funksionet kognitive, të pamurit, parandalon degjenerimin makular, është vaj i shëndetshëm esencial për çdo qelizë. Ky vaj bën lëkurën të shkëlqej, rritë absorbimin e vitaminave dhe mineraleve në organizëm, forcon sistemin imunitar.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: kalori 5, yndyra totale 0.5 g, vitaminë A ( nga vaji i mëlçisë së merlucit) 750 mcg (RAE), vitaminë D ( nga vaji i mëlçisë së merlucit) 6.8 mcg, vaj i mëlçisë së merlucit Islandez 700mg, totali i acideve yndyrore Omega – 3 700mg, EPA ( acidi eikosapentaenoik ) si trigliceride ( TG) 45mg, DHA ( acidi dokosaheksaeonik) si trigliceride ( TG) 65mg.
Përbërësit tjerë: xhelatinë, glicerinë, ujë të pastruar.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë një deri në tre herë në ditë me ushqim dhe ujë. Gratë që janë shtatzënë ose janë duke planifikuar shtatzëni nuk duhet të kalojnë dozën e rekomanduar.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

250

Froma Farmaceutike

Kapsulë xhelatinoze, Sirup

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Vaj Peshku

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Cod Liver Oil & Vitamin AD”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *