Capital Ideal Soleil Cream 50+

Spastroje

Krem me faktor mbrojtës – me spektër të gjerë për të mbrojtur lëkurën tuaj kundër rrezeve UVA + UVB.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Formula me Mexoryl XL®, ka një filtër të patentuar të spektrit të gjerë, së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm, mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB. Ka një cilësi të butë të pasuruar me Acid Hialuronik që jep lëkurës butësi.
Mexoryl formula nuk e humb efektivitetin e saj gjatë ekspozimit në diell. Jep ndjesi të këndshme dhe e lehtë për t’u aplikuar, hidraton lëkurën pa lënë asnjë shenjë të bardhë ose ngjitëse.
Efikasiteti i testuar nën kontrollin dermatologjik.

• Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
• Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
• Hipoalergjenik.
• Me qetësues dhe përforcues të ujit mineral Termal Vichy.
• Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell. Ri-aplikoni së paku çdo 2 orë sidomos pas notit, tharjes me peshqir apo djersitjes.

Lloji i lëkurës: normale, e thatë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil Cream 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *