Capital Ideal Soleil Stick 50+

Spastroje

Stik i përshtatur për zona të ndjeshme të fytyrës dhe trupit. Praktik në përdorim, me spektër mbrojtje të gjerë dhe rezistente ndaj ujit.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Formula me Mexoryl XL®, një filtër me spektër të gjerë të patentuar, së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm, mbron lëkurën në zonat e ndjeshme nga rrezet UVA dhe UVB.
Mbrojtje e lartë për zonat e ndjeshme të fytyrës gjatë ekspozimit në diell, të tilla si zona e syve, e veshëve dhe hundës.
Efikasiteti i testuar nën kontrollin dermatologjik.
• Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
• Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
• Hipoalergjenik.
• Me qetësues dhe përforcues të ujit mineral Termal Vichy.
• Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell. Ri-aplikoni së paku çdo 2 orë .

Lloji i lëkurës: shumë e thatë, e thatë, normale, e yndyrshme, e kombinuar, e ndjeshme.

PAKETIMI
9 g

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil Stick 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *