Capital Ideal Soleil For Children Spray 50+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli
• I përshtatshëm për fëmijë
• Rëra pastrohet lehtësisht nga lëkura

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Idéal Soleil kombinon mbrojtje të përkryer nga dielli me strukturën sensoriale për kujdes të efikasitetit të lartë, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën e ndjeshme. I pasuruar me Ujë mineral Vichy, Idéal Soleil kundër rërës për fëmijë ndihmon të hidratojë lëkurën dhe të luftojë kundër radikaleve të lira të shkaktuara nga ekspozimi ndaj diellit. Jo-ngjitës dhe i këndshëm për t’u aplikuar, ndihmon në sigurimin e një lyerje të thatë duke lejuar rërën që lehtësisht të rrëshqasë nga lëkura dhe jo të rrinë në të.
Tani në formë spërkatëse (llak) e lehtë për t’u aplikuar për fëmijët. I dukshëm pas aplikimit për të ndihmuar në mbulimin e plotë të mbrojtjes optimale ndaj diellit.
Mbrojtje shumë e lartë ndaj diellit.
I përshtatshëm për fëmijët.
Rëra me lehtësi fshihet nga lëkura.
Rezistent ndaj ujit.
Cilësi e lehtë dhe thithëse e shpejt.
Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Hipoalergjenik.
Me ujin qetësues dhe forcues të ujit mineral Termal Vichy.
Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni në fytyrë dhe trup 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell.
Ri-aplikoni sipas nevojës pas notit, tharjes me peshqir dhe djersitjes. Për përdorimin e këtij produkti për fëmijët nën gjashtë muaj, konsultohuni me mjekun. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël direkt në rrezet e diellit.
Lloji i lëkurës: shumë e thatë, e thatë, normale, e yndyrshme, e kombinuar, e ndjeshme.
PAKETIMI
200 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil For Children Spray 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *