Capital Ideal Soleil Milk For Children 50+

Spastroje

• Ka një strukturë jo të yndyrshme dhe është e pasuruar me acid hialuronik.
• Është i lehtë për tu aplikuar dhe nuk lë shenja të bardha.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Formula me Mexoryl XL®, një filtër me spektër të gjerë të patentuar, së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm, mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB. Formula nuk e humb efikasitetin e saj gjatë ekspozimit në diell. E pasuruar me vitaminën E, mbron lëkurën nga dehidrimi i shkaktuar nga dielli. Kjo strukturë është shumë e qëndrueshme ndaj ujit dhe hidratues i lëkurës.
Mbrojtje e lartë për fytyrën dhe trupin. Rezistent ndaj ujit. Testuar nën kontrollin e pediatrisë.
Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Hipoalergjenik.
Me ujin qetësues dhe forcues të ujit mineral Termal Vichy.
Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni në fytyrë dhe trup 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell.
Ri-aplikoni sipas nevojës pas notit, tharjes me peshqir dhe djersitjes . Për përdorimin e këtij produkti për fëmijët nën gjashtë muaj, konsultohuni me mjekun. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël direkt në rrezet e diellit.

Lloji i lëkurës: shumë e thatë, e thatë, normale, e yndyrshme, e kombinuar, e ndjeshme.

PAKETIMI
300 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil Milk For Children 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *