Capital Ideal Soleil BB Emulsion 30+

Spastroje

Ndihmon duke mbrojtur lëkurën tuaj ndaj efekteve negative që shkakton dielli dhe rrezet UV.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Ideal Soleil Mattifikues (largues i yndyrës së tepërt) mbrojtjes nga dielli SPF 30 ndihmon mbrojtjen e lëkurës kundër efekteve të dëmshme të diellit dhe rrezeve të tij UV. Lë lëkurën të butë, të thatë, pa shkëlqim, e rezistente ndaj ujit. Formula me Mexoryl XL®, një filtër me spektër të gjerë të patentuar, së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm, mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB. Formula nuk e humb efikasitetin e saj gjatë ekspozimit të diellit. Jep ndjesi të këndshme dhe e lehtë për t’u përdorur pa lënë asnjë shenjë të bardhë ose ngjitëse.
Efikasiteti i testuar nën kontrollin dermatologjik.

• Me Mexoryl, flitri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
• Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
• Hipoalergjenik.
• Me qetësues dhe përforcues të ujit mineral Termal Vichy.
• Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell. Ri-aplikoni së paku çdo 2 orë sidomos pas notit, tharjes me peshqir apo djersitjes.

Lloji i lëkurës: e kombinuar, e yndyrshme.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

50ml

Forma Farmaceutike

Emulsion

Lloji i lëkurës

Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30

Mosha

Të rritur

Ngjyra

Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil BB Emulsion 30+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *