Calcio Carbonato

Spastroje

Shtojcë ushqimore me bazë kalciumi që kontribuon në metabolizmin normal dhe në funksionalitetin normal të muskujve, ndikon në proceset e ndarjes dhe specializimit të qelizave dhe është i nevojshëm për të mbajtur kockat dhe dhëmbët të shëndetshëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Shtojcë ushqimore me bazë kalciumi që kontribuon në metabolizmin normal dhe në funksionalitetin normal të muskujve; ndikon në proceset e ndarjes dhe specializimit të qelizave dhe është i nevojshëm për të mbajtur kockat dhe dhëmbët të shëndetshëm.

Tabletat karbonat kalciumi përdoren në rastet e trajtimit dhe parandalimit të mungesës së kalciumit dhe për gjendjet patologjike në të cilat kërkohet marrja e shtuar e kaliumit.

PËRBËRËSIT
Përbërja për një kapsulë: 1000 mg karbonat kalciumi, nga të cilat 400mg kalcium, 50 % * VRU – vlera referente ushqyese.
Përbërësit tjerë: karbonat kalciumi mbështetur në maltodextrin, kapsulë në xhelatinë ushqimore, agjent anti-ngurtësues: kripëra magnezi të acideve yndyrore, ngjyrues: dioksid titaniumi.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merren 1- 2 kapsula në ditë, të merren me ujë.

KUJDES
Produkti nuk është menduar si një zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe duhet të përdoret si pjesë e një jetese të shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve nën moshën tre vjeçare. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

RUAJTJA
Ruani produktin në një vend të freskët dhe të thatë. Data e skadimit e treguar i referohet produktit, të ruajtur në mënyrë korrekte, në paketim të pahapur.

PAKETIMI
100 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

100

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave

Brendi

Nova Argentina

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve1

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Calcio Carbonato”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *