Calcium + Magnesium + Zinc+ D3 Vitamin

Spastroje

Kalciumi, Magnezi dhe Zinku, një treshe e rëndësishme minerale plus D3, forcojnë kockat, muskujt dhe sistemin imunitar, gjithashtu mund të zvogëlojë rrezikun e osteoporozës dhe shërben si një shtesë mineralesh.

Përshkrim

PËRFITIMET
Kalciumi, Magnezi dhe Zinku, një treshe e rëndësishme minerale plus D3, forcojnë kockat, muskujt dhe sistemin imunitar, gjithashtu mund të zvogëlojë rrezikun e osteoporozës dhe shërben si një shtesë mineralesh.

PËRBËRËSIT
Karbonat kalciumi, agjent shtues: celulozë mikrokristaline, oksid magnezi, agjent lustrues: hidroksipropilmetilcelulozё, agjent anti-ngurtёsues: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, oksid zinku, agjent anti-ngurtёsues: dioksid silikon, agjent ngjyrosës: dioksid titani, talk, agjent lustrues: glicerinë, kolekalciferol, dyll karnauba.

Përmban 1 tabletë
Vitaminë D3 2.5 μg (50% e VRU*)
Kalcium 450 mg (56.2% e VRU*)
Magnez 250 mg (66.7% e VRU*)
Zink 15 mg (150% e VRU*)
* Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Për të rriturit dhe fëmijët nga mosha 11 vjeçare – 1 tabletë në ditë

KUJDES
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!
Nëse jeni shtatzënë, po ushqeheni me gji, po merrni ndonjë ilaç ose keni ndonjë gjendje mjekësore, këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit.

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30, 60

Forma Farmaceutike

Tablet

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Calcium + Magnesium + Zinc+ D3 Vitamin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *