Artroveron With Rosehip

Spastroje

Artroveron® me Rosehip kontribuon në forcën e nyejve dhe ndihmon në ruajtjen e elasticitetit të kërcit. Veçanërisht i përshtatshëm për njerëzit që ndiejnë ngurtësi, siklet dhe dhimbje që kufizojnë lëvizjet e përditshme.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Artroveron® me Rosehip është kompleks i glukozaminës, kondroitinës dhe ekstraktit të trëndafilit. Trëndafili ndihmon për të rritur lëvizjen e nyjeve dhe ka veti antioksiduese. Frutat e trëndafilit janë një burim i pasur i vitaminës c, që ka aktivitet imunostimulues. Glukozamina është një nga përbërësit e kërcit të nyjeve. Kondroitina është një polimer natyral i përbërë nga indi i kërcit të nyjeve dhe indi lidhor.
Kur duhet të përdorët:
 Nëse keni ngurtësi dhe lëvizshmëri të kufizuar,
 Për atletët aktivë,
 Për njerëzit mbipeshë,
 Lëndimet / traumat.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 300 mg glukozamin hidroklorid, 100 mg kondroitin sulfat dhe 50 mg ekstrakt të frutit të trëndafilit.
Përbërësit tjerë: xhelatinë (guaska e kapsulës), ekstrakt i thatë i frutit të trëndafilit (10% vitamin c), inulin (fibra), kriprat e magneziumit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyrues i guaskës së kapsulës).

PËRDORIMI
Rekomandohet të merret 1 kapsulë 2 – 4 herë në ditë pas ngrënies.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Artroveron With Rosehip”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *