Artroveron Plus

Spastroje

Artroveron® Plus kombinon 6 përbërës që janë të nevojshëm për mirëmbajtjen e funksionit të nyjeve – përmirëson lëvizjen dhe fleksibilitetin e tyre, rikthen membranën synoviale, zvogëlon proceset e inflamacionit, aktivizon rigjenerimin e nyjeve dhe ka aftësinë të mbajë lëngun në indin e kërcit, i cili siguron efekt të mirë amortizues.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Artroveron® Plus është një kompleks i substancave aktive që plotëson aktivitetin e substancave të organizmit. Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit, për funksionimin normal të eshtrave dhe nyjeve. Glukozamina është një nga përbërësit e kërcit të nyjeve. . Kondroitina është një polimer natyral i përbërë nga indi i kërcit të nyjeve dhe indi lidhor. Acidi hialuronik është një substancë organike që gjendet në lëngun e nyjeve. Kolagjeni është një proteinë fibrilare e përbërë nga indi lidhës i përbashkët. MSM zvogëlon inflamacionin që shkakton ënjtje dhe ngurtësi.
Kur duhet të përdoret:
– Lehtësimi simptomatik i dhimbjes dhe inflamacionit i shoqëruar me gjendje degjenerative të nyjeve, artrozë,
– Ngurtësi dhe lëvizshmëri të kufizuar,
– Për atletët aktivë,
– Për njerëzit mbipeshë,
– Lëndimet / traumat,

PËRBËRËSIT
3 kapsula përmbajnë: 900 mg glukozamin hidroklorid, 240 mg MSM, 150 mg kondroitin sulfat, 75 mg (94% NRV*) vitamin C, 75 mg tip II kolagjen dhe 75 mg acid hialuronik.
Përbërësit tjerë: xhelatinë (guaska e kapsulës), kriprat e magneziumit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyrues i guaskës së kapsulës).

NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë, 3 herë në ditë pas ushqimit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Artroveron Plus”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *