Aloe Vera Gel

Spastroje

Gjethet e aloe verës janë të trasha dhe të mbushura me fibra, të cilat lëshojnë një xhel plotë me antioksidantë me veti anti-bakteriale, anti-inflamatore dhe shëruese. Xhel i përshtatshëm për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
Përfitimet e Aloe Verës : përmirëson tretjen, nivelin e sheqerit, problemet e kapsllëkut, promovon funksion të shëndetshëm të veshkave dhe traktit urinar, shëndet më të mirë kardiovaskular, imunitet më të fortë dhe si qetësues i lëkurës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Gjethet e aloe verës janë të trasha dhe të mbushura me fibra, të cilat lëshojnë një xhel plotë me antioksidantë me veti anti-bakteriale, anti-inflamatore dhe shëruese. Xhel i përshtatshëm për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
Përfitimet e Aloe Verës : përmirëson tretjen, nivelin e sheqerit, problemet e kapsllëkut, promovon funksion të shëndetshëm të veshkave dhe traktit urinar, shëndet më të mirë kardiovaskular, imunitet më të fortë dhe si qetësues i lëkurës.

PËRBËRËSIT
Sasia për një përdorim: natrium 10mg ( % Vlera ditore ) <1%, Aloe Vera ( koncentrimi 10:1) 10gr.
Përbërësit tjerë: ujë i pastruar, karragjenë, sorbat kaliumi, benzoat natriumi, acid citrik.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, pini 60ml një deri në tre herë në ditë. Mund të përzihet me çdo lëng frutash ose perimesh.

KUJDES
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Mbajeni larg fëmijëve.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodhin ndonjë reaksion negativ.
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim të një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët!
Vendoseni në frigorifer pasi ta keni hapur.

Informacion shtesë

Sasia

946ml

Froma Farmaceutike

Xhel

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Aloe Vera Gel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *